KPSS 2015/1 yerleştirme sonuçları açıklandı

aygunhoca tarafından yazıldı. Aktif . Yayınlanma Eğitim Haberleri

KPSS 2015/1 yerleştirme sonuçları açıklandı

Geçmiş yıllara göre açıklanması daha uzun süren KPSS 2015/1 yerleştirme sonuçları nihayet açıklandı

KPSS 2015/1 yerleştirme sonuçları açıklandı.Devlet Personel Başkanlığı Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadro ve Pozisyonlarına 1. yerleştirme sonuçları erişime açıldı.

Kamu Personel Seçme Sınavı'na (KPSS) göre, bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme sonuçları açıklandı. Sonuçlar, ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden öğrenilebilecek. 

ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, kamu görevlerine ilk defa atanacaklar için yapılacak sınavlar hakkında genel yönetmelik hükümleri uyarınca, bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme işlemleri (KPSS-2015/1) tamamlandı. 

Adaylar, yerleştirme sonuçlarını T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile öğrenebilecekler. Yerleştirme işlemine ait yerleştirme sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek.

KPSS-2015/1 sonuçlarına göre, ortaöğretim düzeyinde 2 bin 35 aday, önlisans düzeyinde 4 bin 119 aday, lisans düzeyinde 7 bin 52 aday, Devlet Personel Başkanlığı, bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleşti.

Herhangi bir kadroya yerleşemeyen adaylar ösym internet sitesinden sisteme giriş yapark yeni sırlamasını öğrenebilirlir. 

KPSS 2015/1 YERLEŞTİRME SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ