Ankara da Okullar Tatil Edilidi 11 Şubat

aygunhoca tarafından yazıldı. Aktif . Yayınlanma Eğitim Haberleri

Ankara'da okullar tatil mi? Ankara Valiliği kararını açıkladı

Ankara'da okullar tatil mi? bugün Ankara'da en çok merak edilen soruydu. Ankara Valiliği az önce yaptığı açıklama ile Ankara'da okulları tatil edildi. Ankaralı öğrenciler bu karar sonrası büyük sevinç yaşadı.

Trafiğin kontrollü olarak sağlandığı yollarda, Karayolları 11. Bölge Müdürlüğü ekipleri kar temizleme ve buzlanmaya karşı tuzlama çalışması yaptı. Bu arada, AnadoluJet'in Ankara ve İstanbul uçak seferlerinin de kentteki olumsuz hava koşulları nedeniyle karşılıklı iptal edildiği belirtildi.

Başkent Ankara'da kar yağışı başladı. Dünakşam saatlerinden itibaren yağışların yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur şeklinde meydana geldiği  ve bugün ise iç kesimlerinde kuvvetli olmak üzere kar yağışlı geçeceği ve çarşamba günü yağışın kesilmesi bekleniyor.

Dün akşam saatlerinde başlayan yağmur ilerleyen saatlerde yerini kar yağışına bıraktı. İl genelinde devam eden kar yağışı özellikle yüksek kesimlerde etkili oluyor. Kar kürüme ve tuzlama ekipleri çalışmalarına yoğun şekilde devam ediyor. Bazı ara sokakların ve parkların kapla kaplandığı görüldü. Yarın 0 çarşamba günü ise eksi 2 derecenin hissedileceği Başkent’te sıcaklıklar cuma günü eksi 5 dereceye kadar düşecek.