7 Ocak ve 8 Ocak Ankarada Okullar Tatil

aygunhoca tarafından yazıldı. Aktif . Yayınlanma Eğitim Haberleri

7 Ocak ve 8 Ocak Ankarada Okullar Tatil

Ankara'da öğrenciler bugün geç gelen tatil haberine sevinirken bir yandan da yarın ne olacağı merak ediliyordu. Ankara için sevindirici haber geldi. Ankara'da 7 Ocak Çarşamba ve 8 Ocak Perşembe günü okullar tatil edildi.

Ankara Valiliği, hava sıcaklığında aşırı düşüş olacağı, buna bağlı olarak kuvvetli buzlanma ve don olayının artacağı beklendiğinden Çarşamba ve Perşembe günü Milli Eğitime bağlı temel eğitim ve ortaöğretim okulları ile kurumlarında eğitim ve öğretime iki gün süre ile ara verildiğini açıkladı.

Ankara Valiliği'nden yapılan yazılı açıklama şöyle; "İlimizde hafta sonuna kadar yapılan Meteorolojik tahminler ve alınan veriler çerçevesinde; Hava sıcaklığında aşırı düşüş olacağı, buna bağlı olarak kuvvetli buzlanma ve don olayının artacağı beklendiğinden; 07-08 Ocak 2015 tarihlerinde (Çarşamba ve Perşembe) Milli Eğitime bağlı temel eğitim ve ortaöğretim okulları ile kurumlarında eğitim ve öğretime iki gün süre ile ara verilmiştir.

Kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personelden hamile, engelli ve kronik hastalığı bulunan personelin de aynı tarihlerde idari izinli sayılmaları uygun görülmüştür. Vatandaşlarımızın, oluşacak aşırı buzlanma ve don olayına karşı dikkatli ve tedbirli olmalarında fayda bulunmaktadır." Başkent Ankara'da gece başlayan kar yağışı devam etmekte, özellikle kentin yüksek kesimlerindeki ilçelerde kar kalınlığı 15 cm geçti. Meteorolojinin tahminine göre kar yağışı bugün daha da etkili olacak ve kent merkezinde kar kalınlığı 20 santimetreyi bulacak.

Ankarada Okullar Tatil Edildi - 7 Ocak ve 8 Ocak Ankarada Okullar Tatil .7 Ocak Ankara'da Okullar Tatil mi? 8 Ocak 2015 Perşembe Ankara’da Okullar Tatil mi? Ankara'da Okullar Tatil Olacak mı? Ankarada OKULLAR 2 GÜN TATİL EDİLDİ, Ankarada 7 OCAK VE 8 OCAK Okullar tatil edildi, 7 Ocak ve 8 Ocak Ankarada Okullar kar Tatiline girdi. Ankarada okullar tatil edildi Ankarada okulların tatil olması ile ilgili son açıklamalar. Meteoroloji'den Ankara için gelen en son hava durumu tahminleri sonrası herkes 'Ankara'da okullar yarın da tatil mi' sorusunu merak ediyor. Ankara hava durumuna göre kar yağışı giderek etkisini gösteriyor. 7 Ocak Çarşamba ve 8 Ocak Perşembe Ankara'da okullar tatil mi?

Kaynak: Kamudanhaber